Анатолій БЛИЗНЮК: «Проекти законів мають готуватись з регіонами та обговорюватись з експертним середовищем громадянського суспільствами» PDF Друк e-mail
П'ятниця, 07 вересня 2012, 11:57

Pidpysannya_ugody Вчора, 6 вересня, Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій БЛИЗНЮК та Директор Програми сприяння парламенту України-ІІ Елеонора ВАЛЕНТАЙН підписали Протокол про співпрацю між Мінрегіоном та Університетом штату Огайо – виконавцем проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Програма розвитку законотворчої політики України (ПСП-ІІ).

Сторони домовились співпрацювати в трьох напрямках. Перший – задля підвищення ефективності та прозорості законодавства та політичних рішень провести ряд навчальних заходів для співробітників Мінрегіону, відповідальних за нормопроектування.

«Фахівці мають готувати проекти нормативно-правових актів із знанням специфіки регіонів країни та з урахуванням міжнародної практики. Задля цього ми маємо підвищувати кваліфікацію своїх спеціалістів та залучати на державну службу випускників вищих навчальних закладів. Упевнений, що спільно з вами ми будемо працювати більш ефективніше» - сказав очільник Мінрегіону.

 

Другим напрямом роботи сторони визначали спільне виконання конкурентної програми стажування інтернів в керівних органах виконавчої влади. Головною метою є надання молодим громадянам України можливості взяти безпосередню участь у законодавчому процесі та процесах прийняття державних рішень, набути досвіду роботи в органах законодавчої та виконавчої влади і таким чином створити передумови для їх професійного зростання і успішної суспільно-політичної діяльності. За час стажування інтерни засвоюють професійні та комунікативні навички, які сприятимуть досягненню цих завдань.

Третій напрям передбачає розширення та якісне покращення доступу громадянського суспільства до законодавчого процесу з питань державної, регіональної, житлової політики і політики у сфері будівництва, архітектури, містобудування та житлово-комунального господарства. Протоколом передбачається отримання розширеного доступу до інформаційно-комунікаційного ресурсу урядового порталу «Громадянське суспільство і влада». Ця система спрямована на поступове формування віртуального експертного середовища за різноманітними напрямками розвитку держави та перспективу залучення найактивніших представників громадянського суспільства до більш тісної співпраці із владою.

«Сьогодні Мінрегіон є розробником соціально-значущих проектів нормативно-правових актів, зокрема, з питань реформування житлово-комунального господарства, передбачених Національним планом дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки. Ми потребуємо експертного погляду громадянського суспільства з цих питань. Упевнений, що використання сучасних технологій, з одного боку, і активної позиції громадян, з іншого боку, дозволить ефективно вирішити наші проблеми, що є актуальними у порядку денному розвитку країни», - прокоментував підписання Протоколу про співпрацю Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Анатолій БЛИЗНЮК.

Джерело - Прес-служба Мінрегіону

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)