Семінар УБА та ПСП II «Доступ громадян до офіційної інформації у бібліотеках» в рамках ІІІ Львівського бібліотечного форуму (Львів, 14 вересня 2012) PDF Друк e-mail
П'ятниця, 14 вересня 2012, 19:31

P1100909_1 14 вересня 2012 року в рамках ІІІ Львівського бібліотечного форуму «Бібліотека у новому вимірі: долаємо стереотипи» Українська бібліотечна асоціація у партнерстві з Програмою сприяння парламенту II провела семінар «Доступ громадян до офіційної інформації у бібліотеках». Семінар відбувся у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Учасники семінару, серед яких представники бібліотечної спільноти Львову та Львівської області (директори ЦБС Львівської області, представники освітянських бібліотек, працівники ЦБС для дітей м. Львова та Львівської області, сільських бібліотек, керівництво та співробітники Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки та Наукової бібліотеки Львівського національного університету ім.І.Франка, представники Української бібліотечної асоціації, Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Програми сприяння Парламенту II та ін.) взяли участь в обговоренні актуальних питань, пов’язаних з діяльністю та розбудовою Мережі пунктів доступу громадян до офіційної інформації.

Перед учасниками семінару виступили: Ярослава Хіміч, координатор Центру безперервної P1100949_2 інформаційно-бібліотечної освіти, Ярослава Сошинська, виконавчий директор Української бібліотечної асоціації, Світлана Воробель, завідуюча науково-методичним відділом Тернопільської обласної бібліотеки для молоді, Марина Гаращенко, адміністратор інформаційних ресурсів ПСП II, Оксана Бояринова, менеджер проекту «Мережа ПДГ».

У виступах наголошувалось на важливості та корисності впровадження проекту «Мережа ПДГ» у бібліотеках України, його значенні та необхідності для громадян та громади в цілому, акцентовано увагу на активізації ролі бібліотек-учасниць Мережі ПДГ у налагодженні тісної співпраці як із громадою так і з місцевою владою, накреслені шляхи досягнення ефективних результатів такої співпраці.

Також у виступах були розглянуті робочі моменти діяльності Мережі ПДГ, її ефективного функціонування та необхідності обміну набутим досвідом між учасниками Мережі; презентовані найостанніші інформаційні ресурси Програми сприяння Парламенту (у тому числі їх розташування на сайті ПСП II) для використання як бібліотекарями так і користувачами у роботі Пунктів доступу громадян.

Учасники семінару були детально ознайомлені з наповненням розділу сайту ПСП II, присвяченому Мережі Пунктів доступу громадян, зокрема, інформаційно-навчальними та рекламними матеріалами проекту, акцентована увага слухачів на організаціях-партнерах проекту та їх інформаційних матеріалах.

P1100984_3 З наповненням оновлених сайтів Верховної Ради України та Урядового порталу "Громадянське суспільство і влада" і, зокрема, з інтерактивними ресурсами для громадян, що пропонують ці сайти, ознайомила учасників семінару Директор Програми сприяння Парламенту II Елеонора Валентайн у своєму відео зверненні-презентації.

Дивіться презентацію Е. Валентайн «Нові інформаційні ресурси: постійна робота бібліотекаря»:

1 Нові інформаційні ресурси PP1

2 Веб-портал Верховної Ради України PP1

3 Веб-сайти комітетів Верховної Ради PP1

4 Ресурси уряду для громадян PP1

Наприкінці заходу учасники отримали пакет P1100890_4 інформаційних матеріалів Програми сприяння Парламенту.

Після семінару до Мережі ПДГ долучилася Наукова бібліотека Львівського національного університету ім. І.Франка.

Ділова зацікавлена та небайдужа атмосфера, що панувала на семінарі дає підстави для висновку: фахівці бібліотечної справи чітко розуміють основну мету створення та існування Мережі ПДГ, а також свою роль в її діяльності. Це – надання громадянам необхідної офіційної інформації, налагодження зв’язків між громадянами та владою через Пункти доступу громадян, тим самим – покращення ефективності доступу громадян до процесу законотворення та впливу громадськості на процес прийняття державних рішень.

 

 

 

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)