В Сімферополі пройшов перший семінар навчального курсу «Аналіз політики та розробка проектів нормативно-правових актів відповідно до методики вирішення проблем». PDF Друк e-mail
П'ятниця, 08 лютого 2013, 18:55

P2090166 8-9 лютого в Сімферополі, на базі Таврійського Національного Університету ім. В.І.Вернадського було проведено перший семінар навчального курсу «Аналіз політики та розробка проектів нормативно-правових актів відповідно до методики вирішення проблем». Ініціатором навчального курсу виступила Програма сприяння парламенту ІІ.

 

 

 

 

Починаючи з листопада по січень ПСП ІІ проводила конкурсний відбір на участь в курсі серед активної P2080147 кримської молоді. Всього було отримано 37 аплікаційних форм. Після попереднього відбору та інтерв’ю з претендентами, до остаточного складу учасників курсу потрапило 16 студентів, магістрантів та аспірантів кримських вузів. Окрім того до складу учасників курсу увійшли 3 інтерни ПСП ІІ, які проходять стажування у Верховній Раді Автономної Республіки Крим, 3 консультанти Бібліотечного центру Верховної Ради АРК та 2 викладачі ТНУ ім. В.І.Вернадського.

Під час семінару учасники мали можливість ознайомитись з методикою вирішення проблем, описаною проф. Енн та Робертом Сейдманами та Налін Абеєсекере у посібнику «Розробка законопроектів для демократичних соціальних змін» (українське видання побачило світ у 2006 р.) та вдосконаленою відповідно до українських реалій й викладеною у посібнику «Розробка проектів нормативно-правових актів відповідно до методики вирішення проблем» (Київ, 2012). Однією із співавторок української версії методики є Тетяна Фулей, котра виступала у ролі тренера на семінарі.

P2090178 Впродовж двох днів учасники та учасниці курсі працювали в групах, розбираючи перший з 4 кроків методики, який полягає у формулюванні суспільної (соціальної) проблеми, що її можна вирішити за допомогою правових засобів, дослідженні фактів щодо зовнішніх проявів, характеру та масштабу проблеми, а також визначенні ролевиконавців, чия поведінка становить проблему.

Загалом курс проходитиме в період з 8 лютого по 25 квітня2013 року та включатиме 3 інтенсивні 2-денні семінари, щотижневі аудиторні заняття, самостійну роботу в малих групах, а також презентації групами аналітичних записок за результатами аналізу соціальних проблем з конкретними пропозиціями щодо їхнього вирішення. Очікується, що по закінчені курсу учасники не лише ознайомляться з новими методами аналізу, експертизи і розробки проектів нормативно-правових актів, але й навчаться застосовувати ці знання на практиці на прикладі аналізу конкретних соціальних проблем, важливих для АРК.

 

 

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)