Експертне обговорення «Роль бібліотек у розвитку громади» PDF Друк e-mail
Вівторок, 02 квітня 2013, 17:48

P4020512_1- 2 квітня 2013 р. Українська бібліотечна асоціація спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань культури і духовності за підтримки Програми сприяння Парламенту ІІ провела експертне обговорення «Роль бібліотек у розвитку громади».

Інформація з сайту Української бібліотечної асоціації:

На захід були запрошені народні депутати України - члени Комітету ВРУ з питань культури і духовності (та представники Секретаріату Комітету), Комітету ВРУ з питань інформатизації та інформаційних технологій, Комітету ВРУ з питань науки і освіти, Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформації, Комітету ВРУ з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, представники Адміністрації Президента України та Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Під час обговорення розглядалися такі питання: P4020510_1

1. Роль бібліотек у гуманітарному розвитку, збереженні та популяризації культурної спадщини.

2. Роль бібліотек у розвитку інформаційного суспільства та електронного урядування.

3. Роль бібліотек у забезпеченні доступу громадян до інформації.

4. Роль бібліотек у розвитку освіти, науки, запровадженні інновацій.

5. Роль бібліотек у розвитку громади та місцевого самоврядування.

 

Українську бібліотечну асоціацію представляли президент та віце-президенти УБА Шевченко І. О, Вилегжаніна Т. І. та Ковальчук Л. І. Модератом зустрічі виступила Валентайн Елеонора, директор ПСП ІІ.

P4020543_2 Захід відвідало близько 20 осіб, серед яких : Матіос Марія Василівна, народний депутат України, секретар Комітету ВР з питань культури і духовності, Федорчук Ярослав Петрович, народний депутат України, голова підкомітету у справах релігій, Яворівський Володимир Олександрович, народний депутат України, голова підкомітету з питань книговидання, книго розповсюдження та відзначення пам`ятних дат, Левченко Ольга Володимирівна, народний P4020568_3 депутат України, член Комітету ВРУ з питань культури і духовності, представники секретаріату Комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій, представники відділу інформаційно-бібліотечного забезпечення Інформаційного Управління Апарату Верховної Ради України, Інституту Законодавства Верховної Ради України, Міністерства культури України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України,  голова громадської організації  «Філософія серця».

 

У своєму виступі І.О.Шевченко акцентувала увагу на потребах держави і суспільства та можливостях бібліотек, ознайомила учасників обговорення з ініціативами УБА, спрямованими на інформатизацію P4020496_4-1 книгозбірень, упровадження інновацій в обслуговуванні та навчанні користувачів, підвищенні фахового рівня бібліотекарів, перетворення бібліотек у центри розвитку громади і місцевого самоврядування та ін. Президент УБА наголосила, що на сьогодні бібліотеки очікують від влади:

- фінансування Державної програми “Бібліотека ХХІ”;

- розробки нових державних програм, наприклад “Поповнення бібліотечних фондів”, “Мобільна бібліотека”;

- підтримки промоакції загальнодержавного рівня “Читай! Формат не має значення”

- фінансового, технічного, технологічного залучення бібліотек до реалізації Концепції розвитку електронного урядування та Плану дій з упровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»;

- відміни тендерів на закупівлю книг для поповнення фондів бібліотек та віднесення видатків на придбання книг і періодичних видань, оплату доступу до інтернету до захищених статей бюджету;

- створення модельних публічних бібліотек.

 

В обговоренні взяли участь:

 

1. Федорчук Ярослав Петрович (народний депутат України, голова підкомітету у справах релігій Комітету ВРУ з питань культури і духовності), який запропонував бібліотечній громадськості долучитися до розробки проекту Закону України «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо модернізації бібліотек та розвитку бібліотечної справи)».

2. Яворівський Володимир Олександрович (народний депутат України, голова підкомітету з питань книговидання, книгорозповсюдження та відзначення пам`ятних дат Комітету ВРУ з питань культури і духовності), який наголосив на важливій культурно-просвітницькій функції публічних бібліотек, особливо сільських, та поінформував про ті кроки, яких вживає Комітет ВРУ з питань культури і духовності для розв’язання проблемних питань.

3. Матіос Марія Василівна (народний депутат України, секретар Комітету ВРУ з питань культури і духовності), яка, зокрема, зупинилася на організаційних питаннях програми «Українська книга».

4. Левченко Ольга Володимирівна (народний депутат України, член Комітету ВРУ з питань культури і духовності), яка розповіла про власний досвід співпраці з бібліотеками Дарницького району м.Києва та запропонувала своє сприяння у створенні соціальної реклами бібліотечних послуг.

P4020579_4 7. Колесніченко-Братунь Наталія Ростиславівна, завідуюча секретаріатом Комітету ВР з питань культури і духовності, наголосила на важливості та необхідності проведення такого заходу як експертне обговорення для поглиблення розуміння законодавцями проблем які постають сьогодні перед бібліотеками та ролі бібліотечних закладів у розвитку інформаційного суспільства. Також п. Колесніченко-Братунь відмітила, що Комітетом розглядається питання щодо проведення парламентських слухань з цього приводу.

5. Євтушенко Лідія Григорівна (головний спеціаліст департаменту регіонального розвитку Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України), яка запросила бібліотеки до участі у Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

6. Сініцин Олексій (заступник голови ГО «Філософія серця») привернув увагу учасників обговорення до можливостей навчання користувачів бібліотек механізму отримання адміністративних послуг.

 

Інформацію про експертне обговорення дивіться також:

на сайті ГО «Філософія серця» http://fs.edukit.vn.ua/news/id/59

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)