Директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джед Бартон зустрівся з інтернами Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади PDF Друк e-mail
Четвер, 18 квітня 2013, 16:16

P4180856 18 квітня 2013 р. директор Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Джед Бартон зустрівся з інтернами Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади у 2012–2013 рр. – 18-м поколінням інтернів Програми парламентського стажування та 5-м поколінням інтернів, що стажуються в органах виконавчої гілки влади.

Звертаючись до інтернів, Джед Бартон зазначив, що Програма стажування є одним з найкращих прикладів технічної допомоги Сполучених Штатів Америки демократизації України. «Завдяки співпраці Апарату Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади, партнера USAID Програми сприяння Парламенту ІІ та Асоціації випускників «Ліга інтернів» Програма стажування продовжує рости та розвиватися і кожного року стає більш сталою», – зауважив пан Бартон у своєму виступі. Пан Бартон також висловив сподівання, що діяльність Програми охопить більше органів виконавчої влади, завдяки набранню чинності з 1 січня 2014 р. Закону України «Про державну службу», який передбачає можливість довготривалого, базованого на конкурентних засадах стажування в органах державної влади України.

P4180745 Пан Бартон відповів на питання інтернів, що стосувалися досвіду США у започаткуванні програм парламентського стажування як механізму розвитку демократії, прозорості прийняття рішень, залучення громадян та вдосконалення державної служби. Інтерни також поцікавилися діяльністю USAID у сфері розвитку громадянського суспільства в нашій державі та найбільш вагомими технічними досягненнями Агентства в Україні.

Ця зустріч відбулася у рамках традиційних заходів з розвитку лідерства, під час яких запрошені гості діляться своїм професійним досвідом, пройденим шляхом до зайняття керівної посади тощо, а також відповідають на питання інтернів.

***

Історія успіху. Програма парламентського стажування була заснована Асоціацією колишніх членів Конгресу США та Верховною Радою України у 1995 році за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). У 2000 р. адміністрування Програми перейшло до Програми сприяння Парламенту України Університету штату Індіана, а з 2008 р. – до Програми сприяння Парламенту України ІІ, що реалізовується Університетом штату Огайо.

Протягом восьми місяців студенти та випускники з різних регіонів України працюють у 28-ти парламентських комітетах та Апараті ВРУ, а також 5-ти міністерствах та 2-х агентствах України. Вони беруть участь у написанні законопроектів, організації слухань, засідань комітетів та круглих столів, відвідують навчальні курси з аналізу політики, гендерної політики, техніки законотворення та Регламенту.

Протягом 18-ти років існування Програм 1199 молодих спеціалістів пройшли стажування в комітетах й Апараті Верховної Ради України та окремих органах виконавчої влади. Близько третини випускників продовжують працювати в українському парламенті, інших органах державної влади, чверть випускників працюють у комерційних та міжнародних організаціях, 17 відсотків – обрали громадську або медійну сферу, 16 відсотків – продовжують навчання.

Програма допомагає учасникам поглибити знання із законодавчої діяльності та процесу прийняття політичних рішень, а також сприяє парламенту та органам виконавчої влади в оновленні кадрів, відчиняючи двері до державного управління молодим спеціалістам.

У 2009 р. було створено громадську організацію «Ліга інтернів», основна мета якої – сприяти розвитку Програми стажування, її адміністрування, налагодження зв’язків між випускниками, пошук нових джерел фінансової підтримки, а також співпраця з Верховною Радою України та центральними органами виконавчої влади задля забезпечення успішної діяльності Програми. Зусиллями ГО «Ліга інтернів» було знайдено підтримку для 17 інтернів в 2011–2012 рр. та 24 інтернів у 2012–2013 рр. Щоб отримати більше інформації, будь ласка, звертайтеся до пані Оксани Климович, члена Правління ГО «Ліга інтернів»: +38 (044) 255 9244.

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)