ДОСТУП ГРОМАДСЬКОСТІ ДО ЗАКОНОТВОРЧОГО ПРОЦЕСУ PDF Друк e-mail
Тренінгові програми

Програма сприяння Парламенту, сприяючи розширенню знань громадськості про законотворчий процес та ефективні механізми залучення до нього, в період з березня по жовтень 2009 року провела серію регіональних тренінгів для представників громадських організацій на тему: «Доступ громадськості до законотворчого процесу».

Тренінг передбачає зокрема, теоретичне висвітлення та закріплення шляхом вирішення практичних завдань таких питань, як:

  1. -           Процес законотворення (стадії законотворчого процесу та порядок проходження законопроекту у Верховній Раді);
  2. -           Нормативна база, яка регулює діяльність ГО та забезпечує їхню участь у прийнятті рішень;
  3. -           Участь громадськості у виконанні контрольної функції Верховної Ради;
  4. -           Структура Верховної Ради;
  5. -           Джерела отримання інформації про Верховну Раду і законотворчий процес.

З метою інституціоналізації тренінгу ПСП ІІ у грудні 2009 та у грудні 2010 року провела тренінг для майбутніх тренерів (ТОТ)  на тему: «Доступ громадськості до законотворчого процесу» з числа зацікавлених представників громадських організацій, які пройшли відповідне анкетування.

Такий тренінг має на меті підготувати групу тренерів для подальшого самостійного проведення тренінгу на зазначену тематику для зацікавленої аудиторії в різних регіонах України.  Так, участь у тренінгу для тренерів взяли 47 представники громадського сектору з різних регіонів України.

В подальшому, учасники ТОТ на розвиток своїх тренерських здібностей, знань та навичок, отриманих під час тренінгу для тренерів, а також з метою залучення громадськості до процесу прийняття рішень на законодавчому рівні, проявляли власні  ініціативи в організації та проведенні регіональних тренінгів на тему «Доступ громадськості до законотворчого процесу», які підтримуються ПСП ІІ.

Зокрема, учасники ТОТ вже мали досвід успішного проведення тренінгів у Сімферополі, Одесі, Вінниці, Івано-Франківську, Дніпропетровську, Кривому Розі, Маріуполі та інших містах.

 

Якщо Ви зацікавлені в організації тренінгу в вашій громаді, будь ласка, звертайтеся:

Леся Нечипоренко, координатор з проведення заходів ПСП ІІ

Програма сприяння Парламенту ІІ

Київ, 01010, вул. Івана Мазепи, 6-В
Номер телефону офісу  +38 044 254 55 65; +38 050 356 20 99

факс: +38 044 278 2136,  e-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


save Матеріали тренінгу

 

 

 

Слідкуйте за повідомленнями:

  • Facebook: PDPII
  • Twitter: PDPII
  • YouTube: PDPukr
Програма сприяння Парламенту України (ПСП ІІ)